Haber

MHP’li Yalçın’dan 6’lı tablo gönderme: Bir atasözü…

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, sosyal medya hesabından değerli açıklamalarda bulundu.

Semih Yalçın’ın açıklamaları şöyle:

11 ilimizi sarsan büyük felaketin ardından deprem anomalisine yakalanan 6+1 muhalefeti, çıkarcılığın zirvesine tırmandı. Bir atasözümüz muhalefetin rezilliğini çok güzel özetlemektedir: “Kazan nerede maymun orada oynar.

Muhalefet cadının kazanını kaynatır, sonra onun etrafında dans eder. 6+1 şirketi, büyük deprem karşısında devletin tüm kurumlarıyla seferberliği ve milletin gösterdiği dayanışma karşısında üç maymun oynuyor; Görmez, duymaz, bilmez.

6+1 cephesi ve gevşekleri, günlerdir şok bölgesinde yoğunluğunu gösteren iktidarı yani halk iradesini yok sayma telaşı içinde…

Devlet ve millet büyük depremin yaralarını sarmaya çalışırken, deprem bölgesindeki mücadeleyi örtbas telaşına giren muhalefetin sözcüleri ve yandaşları, “Devlet başkadır” dedi. , hükümet farklı.” saçmalıklarına sarılır.

Devlet halktır. Devlet, halkın temsilcisidir, bir bakıma halkın kendisidir. Devlete doğrudan yetki veren halktır. Devlet; Devletin lokomotifi ve dinamosudur.

Devlet, halkın örgütlü halidir. Devlet; Devlet teşkilatının en üst kademesi idari kadrodur. Hükümet, halkın iradesiyle oluşan devlet teşkilatının komuta kademesidir. Halkın olduğu yerde devlet vardır; devlet varsa halk vardır.

Devlet kavramını iğdiş edip, onu izole bir kurum olarak göstermeye kimse kalkışmasın! Devlet, soyut devletten hükümetin eylemleriyle geçer. Devlet-millet dayanışması kavram kargaşası yaratılarak engellenemez.

Meşru hükümeti yok saymak, halkın iradesini yok saymaktır.Devlet deprem bölgesindeyse, halk deprem bölgesinde yetki verdiği kişilere sahip çıkmış, kucaklamış demektir. Halkla ilişkiler veya propagandası yoktur.

Ayrıca eksiklikleri, kusurları, eksiklikleri, ihtiyaçları tespit ederek sorunlara çözüm üretme çabası ile karalama kampanyası yürütme çabası arasında niyet farkı vardır. Yani: Gün, parçalanma ve çekişme günü değildir; Bugün birlik, kaynaşma, dayanışma ve uzlaşma günü!

KAYNAK: HABER7

bandirma-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu